“İnsan yalnızca oynadığında bütünüyle insandır”

Friedrich Schiller

Biz de buna ilave ediyoruz.

  1. Yetişkin eğitimi

“Yetişkinlerin OynaMAMAsı Yasaktır”, demekteyiz biz de, oyunun sizlere neler kattığını, ne derecede “kendiniz” olduğunuzu hissetmeniz için.

Bunun için yetişkinlerle olan eğitimlerimizde eğlence, etkinlik, etkileşim birarada..Eksiklerimizi görüyor, eleştirirken neleri düzeltebileceğimizi de oyun içinde farkına varmanızı sağlıyoruz.

Eğitimlerimizde aynı zamanda oyun, oyuncak tasarımı ve yapımı da vardır, aynı zamanda esinleneceğiniz kaynakları gösteriyoruz.

Hedef kitlemiz:  öğretmenler ve öğretmen adayları, sosyal hizmetliler, çocuklarla, yaşlılarla, engellilerle çalışanlar ve tabii ki meraklı, öğrenmek isteyenlerdir.

Uygulamalı eğitimlerimizde içerik, mekan ve kişi sayısına göre ücretlendirme yapılır, derinleşme kursları düzenlenir.

 

2. Çocuk eğitimi

Çocuk gruplarına düzenlediğimiz eğitim ve etkinliklerde  çocuklar akıl-takıl oyunları dahil tüm T-istasyonu oyun ve oyuncaklarınla oynama imkanına sahip oluyorlar. Oyunlarımızda rekabet yoktur.

Aynı zamanda çocuklar  oyuncak yapımının birçok aşamasına da dahil oluyor. El kesmeyen aletlerle çalışıyorlar. Oyunun oyuncağın tarihine, geçmişine yolculuk yapıyorlar, farklı malzemelerden oluşan oyuncaklarla, kelimeler arasında köprü kuruyorlar.

Bunun dışında bireysel katılımın da gerçekleştiği etkinliklerimiz  ve düzenli eğitimlerimiz de olmaktadır.

Amacımız aynı zamanda çocukların tasarım ve beceri atölyelerinde bizim deneyimimizden, bilgimizden faydalanmaları. Bunun için de önce yetişkinlere yönelik bir oryantasyon eğitimi düzenliyoruz.