Ahşap oyuncak yapımı emek ister. Aynı zamanda çocuğun soyut, somut ilişkisini kurduğu, bu emeğe tanık olduğu çok önemli bir araçtır ahşap oyuncak.

Çocuk ağacı görür, dal parçasının, tahta parçasının insan elinde tek tek şekillendiğini, farklı şekilde kullanıldığını(örneğin odun, ateş yakıp, ısınmak için) görür, birşeyin kaynağının ve geri dönüşümünün olduğunu aktarmak, insan emeği ile, maharetiyle bezendiğini ve oyuncak olarak her zaman, her nesil tarafından kullanıldığını aktardığımız bir araçtır tahtadan oyuncaklar.

Ahşap oyuncak biraz da gönül işidir, yapması, oynaması da üretmesi keyiflidir. Ahşap oyuncak yapımcısı tasarlarken keşfeder, oynayanları izlerken keşfeder, yaparken keşfeder, araştırırken keşfeder.

Gel Oyna bünyesinde  çalışan veya Türkiye’de bu işe emek veren birçok kişi tanıdık bu süreç içinde. Herbirinin çok büyük emeği var. Gönül ister ki Türkiye’de yüzlerce, binlerce ahşap oyuncak yapımcısı olsun, onbinlerce ahşap oyuncak çeşidi üretilsin, çocuklarımız onların güzelliğini, davetkarlığını görerek, kurcalayarak büyüsünler, oyuncaklar onların hayallerine eşlik etsin, potansiyellerini, potansiyelimizi geliştirsin.

Şule Şenol:

Araştıran, deneyen, tasarlayan, üreten  beyinler ve eller; tüm becerikliliği ve maharetiyle..

Çeşitli üreticilerin ürünleri  Gel Oyna’da. Şule Şenol da çeşitli oyunlar, oyuncaklar, oyun kitleri tasarlıyor ve oynama fikirleri veriyor. Tut-tak Toys yakında piyasaya çıkacak en son oyun-oyuncak kitleri.