Gel Oyna 2008 yılında kurulduğunda henüz kendimiz üretim yapmıyorduk. Bir kısmı ithal olan ürünlerin de satışını yapıyorduk. Fakat özellikle son 2 yıldır, kendi bünyemizde üretim yaptığımız gibi, tasarladığımız ürünleri çalıştığımız üreticilerden tedarik ediyoruz. Ayrıca Türkiye’de tasarlanmış, yapılmış  oyun ve estetik değeri yüksek ürünleri de tanıtıyoruz.

Tasarımda, Şule Şenol’un 2005 yılında Boğaziçi üniversitesinde verdiği Ahşap oyuncak tasarım ve yapım girişimcilik eğitimi temelde baz alınmıştır. Bu eğitimin tasarım ile ilgili bölümü o zaman Dortmund’da kendisi de ahşap oyuncak mağazası olan, akademide endüstri tasarım bölümünde eğitmen olup Nürnberg’de ahşap oyuncak tasarım yarışmasında daimi jüri üyesi olan rahmetli Peter Haertwig ile birlikte verilmiştir. Bunun dışında dünyadaki ahşap  oyuncakları araştırma, Almanya’daki oyuncak fuarı, didacta gibi fuarları ziyaretler de ahşap oyuncak çeşitliliğini ve eğitim malzemelerini daha yakından tanımamızı sağlamıştır.

Ürünlerimizde çok  fonksiyonellik dikkate alındığı gibi, el yapımı ürünler çoğunluktadır. Birikte çalıştığımız arkadaşlarımız tasarlamakta, maharetli  elleriyle üretmektedirler

Bilgilerimizi, tecrübelerimizi paylaştığımız eğitimler, atölye çalışmalarımız olmaktadır.

Ayrıca çocukları da tasarım ve üretim aşamasına katmaktayız. (el kesmeyen aletleri kullandırarak)